Jakiego rodzaju strony tworzę?

Tworzę zarówno proste wizytówki zawierające do kilku podstron i pozbawione systemu zarządzania treścią, jak i większe serwisy oparte na Wordpress lub Joomla, które pozwalają na samodzielne dodawanie i edytowanie artykułów po zalogowaniu do panelu administratora.

Jakie szablony są dostępne?

Tworzę piękne i nowoczesne strony internetowe oparte na szablonach najwyższej jakości, m.in. z katalogu ThemeForest, cenionego przez profesjonalistów. Warto jednak podkreślić, że szablon jest tylko bazą do dalszej pracy. Każdy szablon można mniej lub bardziej modyfikować.

Czy strony są przyjazne dla smartfonów?

Oczywiście. W trakcie wybierania odpowiedniego szablonu oraz dalszej pracy nad stroną zawsze zwracam uwagę na to, aby strona wyświetlała się idealnie na wszystkich rodzajach urządzeń: monitorach, notebookach, tabletach i smartfonach.

Przeglądanie strony powinno być komfortowe w każdym przypadku. Ignorowanie tej kwestii przez webmasterów oznacza brak profesjonalizmu, zaś dla właścicieli stron – nie tylko utratę sporej części odwiedzających (czyli potencjalnych klientów), ale też poważny konflikt z popularną wyszukiwarką Google, której algorytm stosuje teraz zasadę mobile first, obniżając pozycje nieresponsywnych stron.

Ile kosztuje stworzenie strony?

Wszystkie zlecenia wyceniam indywidualnie. Zapraszam do rozmowy lub korespondencji.

Jakie są podstawowe obowiązki związane z posiadaniem strony?

Podstawowe czynności związane z posiadaniem strony WWW to czuwanie nad ważnością domeny i serwera, wykonywanie kopii bezpieczeństwa w razie usterki lub utraty danych, a także bezzwłoczne aktualizowanie oprogramowania (Wordpress Joomla, dodatków), gdy tylko pojawią się aktualizacje. Są to czynności obowiązkowe, jeśli strona ma działać bez przerwy i jakichkolwiek kłopotów technicznych.

Jaki jest koszt utrzymania strony?

Podstawowe opłaty wiążą się z corocznym przedłużaniem ważności domeny i serwera. Regulowanie tych opłat jest konieczne, aby strona była dostępna w internecie. W przypadku stron opartych o Wordpress lub Joomla, do opłaty rocznej doliczam niewielką opłatę za opiekę techniczną.

Niektóre strony nie wymagają innych czynności lub wymagają ich rzadko. W razie potrzeby mogę wycenić zlecenie i przystąpić do działania.

Są jednak strony, które wymagają częstych aktualizacji. Zazwyczaj w takim przypadku umawiam się z klientami na miesięczny abonament w zamian za realizowanie zleceń. Warto pamiętać, że przypadku stron opartych o Wordpress lub Joomla, wpisy można dodawać, edytować i usuwać samodzielnie po zalogowaniu do panelu administratora, ale nie każdy klient ma na to czas lub ochotę. Tym również mogę się zajmować.